Informacje dla rodzica

Nauka na odległość 🚀

wskazówki dla rodziców i opiekunów

Nauka Twojego ucznia może się odbywać wszędzie dzięki usłudze Office 365 online.

Poznaj narzędzia służące do nauki na odległość oraz zobacz, jak podstawowe zagadnienia i zadania na zajęciach Twojego dziecka mogą być realizowane za pomocą rozwiązań edukacyjnych firmy Microsoft.​

Jak uczeń może korzystać z nauczania zdalnego?🤔

Każdy uczeń  szkoły która posiada uruchomione usługi OFFICE 365  ma nadany prywatny adres e-mail dzięki , któremu może bezpłatnie korzystać z usług Office 365.

Uczniowie mogą zalogować się do swoich kont szkolnych w witrynie Office.com, gdzie będą mieli dostęp do aplikacji Microsoft Teams ( wirtualne lekcje,  klasy), Word, PowerPoint, Excel i znacznie więcej.

Jak uczeń może komunikować się z nauczycielami i kolegami z klasy? 🤭

Za pomocą aplikacji Teams!

Aplikacja Teams to wirtualna sala lekcyjna   online, gdzie uczeń może czatować z całą klasą, w grupach z innymi uczniami i bezpośrednio ze swoimi nauczycielami.

Za pośrednictwem aplikacji Teams uczeń może także nawiązywać połączenia wideo, rozwiązywać zadania.

Czy uczeń bedzie miał wirtualny zeszyt ? 📒

 

Każdy uczeń posiada swój  Notes zajęć z każdego przedmiotu, gdzie ma własny prywatny obszar , służący do sporządzania notatek, umieszczania odwołań do zasobów, a nawet ćwiczenia równań matematycznych

Dzięki Notesowi Zajęć uczeń może mięć własne notatki  dotyczące danego przedmiotu,  przeznaczone dla uczniów tej klasy, ich prac zespołowych  w jednym miejscu. Notes zajęć bowiem oferuje przestrzeń na notatki podzieloną na sekcje z odpowiednio dobranymi uprawnieniami.